Przejdź do treści
Nawiewniki- czy warto montować?
Strona główna » Nawiewniki- czy warto montować?

Nawiewniki- czy warto montować?

Zastanawiasz się nad zamontowaniem nawiewników w oknach? Z pewnością to niedoceniane elementy, ale ich funkcje i korzyści są niezaprzeczalne. Zobacz już teraz jak realnie wpłyną na Twoje życie i codzienne funkcjonowanie w domu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • za co odpowiadają nawiewniki okienne
  • w jaki sposób wpływają na zdrowie
  • jak poprawi się Twój codzienny komfort związany z wietrzeniem pomieszczeń

Za co odpowiadają nawiewniki okienne?

Na początek należy zacząć od nomenklatury, ponieważ możesz spotkać także takie nazwy jak nawietrzak lub napowietrzacz, różnią się od siebie jedynie nazwą.
Nawiewniki okienne są często niedocenianymi elementami wyposażenia domu. Jednak ich rola i korzyści, które mogą przynieść, są ogromne. Nawiewniki to specjalne urządzenia, które umożliwiają kontrolę przepływu powietrza, nawet podczas zamknięcia okna. Dzięki nim można utrzymać stały obieg powietrza w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich lub źle wentylowanych przestrzeni.
Pozwala na usuwanie wilgoci, zapachów i substancji toksycznych, które mogą się gromadzić w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego wiele osób decyduje się na montaż nawietrzaków w kuchni.
Dzięki nawiewnikom możemy zapewnić świeże i czyste powietrze w naszym domu, co przekłada się na nasze samopoczucie i zdrowie.

Nawiewniki- Zwiększony komfort wietrzenia

Kolejną korzyścią z montażu nawiewników jest możliwość regulacji przepływu powietrza. W zależności od preferencji i warunków atmosferycznych, możemy dostosować nawiewniki tak, aby wpuszczały dokładnie tyle powietrza, ile potrzebujemy. Dzięki temu możemy kontrolować temperaturę w pomieszczeniu i uniknąć zbyt dużej straty energii cieplnej. Nawiewniki umożliwiają wietrzenie pomieszczeń niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Ciągły dostęp do świeżego powietrza, bez konieczności otwierania całego okna, zarówno podczas gorących dni, deszczowych jak i tych śnieżnych, jest zdecydowanie dużą zaletą. 

Dzięki nim w Twoim domu będzie ciągle świeże powietrze, a jednocześnie nie musisz się martwić, że przez otwarte okno do wnętrza dostanie się:

  • deszcz.
  • śnieg.
  • owady.
  • zbyt duża ilość ciepłego/zimnego powietrza.

nawiewniki- rodzaje

Nawiewnik manualny

Nawiewnik manualny

Jak nazwa wskazuje ilość wpływającego powietrza regulowana jest ręcznie. Przy pomocy specjalnych osłonek sam decydujesz o szerokości otworu przez, który wpadać będzie dawka świeżego powietrza.

Nawiewnik higrosterowany

NAWIEWNIK-HIGRISTEROWANY

Szerokość otworu przepływowego sterowana jest automatycznie w zależności od ilości wilgoci w pomieszczeniu. Mechanizm oparty jest o czujnik wilgoci, który reguluje jak duża potrzebna jest cyrkulacja powietrza.

Nawiewnik automatyczny

Nawiewnik automatyczny

Swoją budową jest bardzo podobny do manualnego, jedynym dodatkiem jest zamontowana klapka wewnątrz nawiewnika, która automatycznie otwiera lub zamyka przepust powietrza w zależności od różnicy ciśnień panujących na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Można także spotkać nawiewniki z czujnikiem wilgoci, dodając funkcję higrosterowania. 

SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Masz pytania? Chcesz poznać więcej szczegółów? Dopytać o cenę montażu? 

Czekamy na Twój kontakt!

Telefon

533-10-1234

E-mail

biuro@oknasilesia.pl

Adres

ul. Sobieskiego 43, Siem-ce Śl.