fbpx

Serwis okien

Skorzystaj z profesjonalnego serwisu Oknasilesia

Serwis okien

– Twoje okno nie działa tak jak powinno?

– Odczuwasz dyskomfort w związku z nieszczelnymi oknami?

– Przypadkowo przyczyniłeś/aś się do pęknięcia szyby lub ktoś zrobił Ci niemiłą niespodziankę?

– Potrzebujesz zamontować nawietrzak w oknie?

Sprawdź naszą ofertę i powierz swoją sprawę profesjonalistom

Źle działające okno nie koniecznie musi być powodem do zmartwień, jeżeli odpowiednio szybko zareagujemy. Okna pod wpływem ciężaru oraz czynników zewnętrznych podlega rozregulowaniu. Każdy producent okien zaleca raz do roku przegląd techniczny, w skład którego wchodzi regulacja skrzydła. W przypadku, gdy nie korzystamy z corocznego przeglądu, a widzimy coś niepokojącego, szybka reakcja w postaci wezwania serwisanta z pewnością pomoże oraz pozwoli na spokojne korzystanie z okien. 

Nieszczelne okna zdecydowanie przyczyniają się do dużego dyskomfortu. Powodów na istnienie nieszczelności może być kilka i ostateczną diagnozę stwierdzi dopiero serwisant po dokonaniu przeglądu okien. W większości przypadków pomaga odpowiednia regulacja, jednakże czasami konieczna może okazać się wymiana uszczelek.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, każdy producent okien zaleca coroczny przegląd techniczny okien, w tym oprócz regulacji, smarowanie okucia. Jeżeli nie robimy tego regularnie, po czasie, w elementach ruchomych gromadzą się różne zanieczyszczenia prowadzące do zatarcia. Pierwszym objawem złego nasmarowania okucia jest opór podczas operowania klamką i specyficzny „suchy dźwięk”. Po pewnym czasie korzystania, może nastąpić sytuacja kiedy nie otworzymy okna- wtedy najprawdopodobniej nastąpiło zerwanie okucia i konieczna jest jego wymiana. 

Czasami niefortunny wypadek lub ingerencja niepowołanych osób przyczyni się do powstania na oknie niemiłej dla oka „pajęczynki”. Wymiana pękniętej szyby, na całe szczęście, nie oznacza konieczności wymiany całego okna. Jeżeli posiadamy okna PCV to możemy mieć pewność, że posiada ono zespolony wkład szybowy, który wystarczy wymienić. Wizyta wyspecjalizowanego pracownika określi rodzaj oraz rozmiar szyby, po jej zamówieniu dostarczymy ją na miejsce, dokonamy montażu oraz zabierzemy do utylizacji starą szybę.

Kiedy zauważymy, że: skrapla się woda na szybie, tworzy się pleśń na wnękach dookoła okien, w sezonie grzewczym trudno utrzymać ogień w piecu to oznaka złej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu i naturalna podpowiedź, że warto zastanowić się nad montażem nawietrzaków/nawiewników w oknach. Dzięki swej specyfice, nawietrzaki pozwalają dostarczyć automatycznie odpowiednią ilość powietrza do pomieszczeń, niwelując nadmiar wilgoci oraz poprawiając wentylację.

Z biegiem czasu uszczelki w oknach ulegają naturalnemu zużyciu co może powodować niechciane przedostawanie się chłodu do domu. Wymiana uszczelek w oknie z pewnością poprawi nasz komfort i zabezpieczy przed zimnem na kolejne lata.