Przejdź do treści

DRZWI WEWNĘTRZNE-POKOJOWE

Drzwi wewnętrzne-pokojowe stanowią nieodłączny element wystroju i funkcjonalności Twojego domu. Ich wybór, dzięki setkom dostępnych modeli nie jest łatwy.
Poniżej znajdziesz cenne informacje na co zwrócić uwagę oraz pobierzesz katalogi, dzięki którym ten wybór będzie przyjemnością.

Montaż okna w domku jednorodzinnym
Przegląd okna kamerą termowizyjną
Serwis okien w placówce edukacyjnej
Montaż okna przy pomocy manipulatora

O nas

Od ponad 20 lat specjalizujemy się w sprzedaży, montażu i serwisie stolarki otworowej.

Setki klientów, tysiące okien i drzwi w portfolio potwierdzają nasze doświadczenie i silną pozycję na rynku.

Chcesz nas poznać zanim dokonasz zakupu swoich drzwi?

DRZWI WEWNĘTRZNE-POKOJOWE,
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Drzwi wewnętrzne-pokojowe są przysłowiową “wisienką na torcie” naszego mieszkania. To właśnie one tworzą nieodłączną część wystroju pomieszczeń, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu, kolorystyki oraz dodatków z nimi związanych.

Poniżej znajdziesz dlaczego ważny jest wybór:

 • Modelu i kolorystyki.
 • Rodzaju okleiny.
 • Wentylacji.
 • Rodzaju ościeżnicy.
 • Odpowiednich klamek i szyldów.
 • Rodzaju przeszkleń.

Drzwi wewnętrzne-pokojowe, zobacz przykładowe zdjęcia:

Drzwi wewnętrzne-pokojowe, jaki model i kolor wybrać?

Najważniejszą sprawą w wyborze odpowiedniego modelu jest budżet jakim dysponujesz. W związku z tym musisz znaleźć równowagę między podobającym się modelem drzwi, a ceną widoczną w katalogu. Wskazane jest przejrzenie katalogów różnych producentów, aby mieć możliwość wyboru tych idealnych drzwi.

Kolorystyka jest widoczna w katalogach, a także na fizycznych wzornikach dostępnych zarówno na naszym biurze lub podczas pomiaru. Warto dopasować go stylistycznie do wystroju wnętrza.

Rodzaj okleiny w drzwiach wewnętrznych

Rodzaje oklein można opisać w 2 kategoriach:

 • grubość.
 • struktura

Wybierając swoje drzwi musisz zastanowić się jak będą eksploatowane dobierając odpowiednią grubość okleiny. Im jest ona większa, tym bardziej odporna na zarysowania.

Wybór struktury zależy od Twojego poczucia gustu. Znajdziesz drzwi gładkie, w strukturze drewna, błyszczące, matowe oraz absolutną nowość- pokryte farbą pokładową, która umożliwia pomalowanie ich np. pod kolor ścian, tworząc jednolitą powierzchnię. Wybór należy do Ciebie! 

Wentylacja w drzwiach pokojowych

Aby zachować w domu odpowiednią cyrkulację powietrza, niezbędnym elementem jest wentylacja w drzwiach, zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność. Najbardziej powszechnymi rozwiązaniami są:

 • Tuleje wentylacyjne.
 • Kratka wentylacyjna.
 • Podcięcie wentylacyjne.

Rodzaj ościeżnicy

Poniżej znajdziesz 4 rodzaje montażu drzwi zależne od ościeżnicy:

 1. Montaż nowych drzwi na starą ościeżnicę. Stosowany w momencie kiedy chcesz odświeżyć wizualnie dom, nie narażając się na wykuwanie starej ościeżnicy. Montaż ten jest możliwy w momencie spełnienia odpowiednich warunków technicznych, które ocenimy podczas spotkania pomiarowego.
 2. Montaż drzwi ze stałą ościeżnicą. Stosowany w momencie, kiedy masz przygotowany otwór montażowy umożliwiający instalację nowej, stałej ościeżnicy bez ozdobnych opasek.
 3. Montaż drzwi ze regulowaną ościeżnicą. Stosowany w podobnych okolicznościach jak poprzedni punkt, różnicę stanowi wygląd ościeżnicy, która osłania wnękę z każdej strony, dzięki zaciskowym opaskom.
 4. Montaż drzwi przesuwnych. W tym przypadku montaż następuje na specjalnych szynach mocowanych do ściany nad wnęką lub istnieje możliwość schowania ich w jej wnętrzu, jeśli jest do tego odpowiednio przygotowana.

Każda w/w ościeżnica występuje w formie przylgowej lub bez przylgowej.

Drzwi wewnętrzne-pokojowe, wybierz klamki i szyldy

Odpowiednio dobrane wizualnie i kolorystycznie klamki oraz szyldy nadają drzwiom charakteru. Jeżeli klamki są wybierane jedynie pod kątem wizualnym to szyldy stanowią powód do wcześniejszego zastanowienia się. Wynika to głównie z Twoich preferencji co do zamykania danych drzwi, masz 4 możliwości:

 1. "ZBOK"- Sama klamka bez szyldów.
 2. Motylek WC
 3. Wkładka patentowa
 4. Klucz 

Zamki w drzwiach są ustandaryzowane, dlatego jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie odpowiedniej klamki, możesz zastosować także swoją. 

Rodzaje przeszkleń do drzwi pokojowych

Większość drzwi występuje zarówno w jednolitej powierzchni lub z ozdobnymi przeszkleniami. Przeglądając katalogi wybierz ten model, który najbardziej Ci się podoba. Zwróć uwagę także na kolor przeszklenia, który może być przeźroczysty, matowy, czarny, z lustrem weneckim itp. Przy każdym modelu drzwi znajdziesz możliwe do zastosowania konfiguracje.

DRZWI WEWNĘTRZNE-POKOJOWE,
POBIERZ SWÓJ KATALOG