Przejdź do treści
Strona główna » Co ma wspólnego zakup okien z myciem zębów?

Co ma wspólnego zakup okien z myciem zębów?

Czy zakup okien i ich wymianę możemy porównać do zakupu szczoteczki do zębów? Na rynku istnieje wiele profili i jeszcze więcej firm, które świadczą usługę ich sprzedaży. Nie trudno o zawrót głowy podczas dokonania wyboru… Przedstawiamy więc, krótki poradnik, który z pewnością pomoże w dokonaniu właściwego wyboru

1. Tradycyjna czy elektryczna? Czyli stosunek ceny zakupu okna do korzyści.

Kupując szczoteczkę do zębów mamy konkretne oczekiwania co do jej działania i korzyści jakie wniesie w nasze życie. Kupując tanią, tradycyjną szczoteczkę osiągniemy minimalny efekt w niskiej cenie, jednakże przeznaczając większą kwotę możemy pozwolić sobie na zakup elektrycznej, która zdecydowanie poprawi higienę jamy ustnej i komfort użytkowania.

Podobnie jak zakup okien!

Obecnie posiadam postarzałe okno, którego nie da się już myć, a chłód przedostaje się przez nie tak jakby cały czas było otwarte.

W tej sytuacji możemy zakupić okno standardowe, które w zupełności nas zadowoli i spełni podstawowe funkcje- czyste, szczelne i spełniające wymogi budowlane w kwestii współczynnika przenikalności ciepła. Jednakże możemy zdecydować się na szczoteczkę elektryczną wśród okien wybierając:

  • Profil o lepszym współczynniku przenikalności cieplnej- dzięki czemu zaoszczędzimy na ogrzewaniu
  • Dodatki jak np: stopniowy uchył, klamki z kluczykiem, okucia i szyby antywłamaniowe itp.

2. Jak myć? Czyli kilka słów o montażu

Posiadając szczoteczkę tradycyjną czy też elektryczną nie uzyskamy zamierzonych efektów gdy będziemy z niej korzystać w niewłaściwy sposób.

Tak samo kupując nawet najdroższe okno na świecie nie będziemy z niego zadowoleni jeżeli zostanie źle zamontowane. Niedbałość zarówno o podstawowe zasady montażu (prawidłowe osadzenie wypoziomowanego i wypionowanego okna przy pomocy kotew i profesjonalnego środka uszczelniającego), jak i szczegóły jak zachowanie czystości (środek uszczelniający umieszczony na niewyczyszczonej wnęce po czasie przyczyni się do przedmuchów) sprawi, że nowe okno nie przyniesie radości, a wręcz przeciwnie… Dlatego najistotniejszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, podczas wyboru firmy, jest doświadczenie ekipy montującej i jakość ich pracy!

3. Szczoteczka się zepsuła. Czyli kilka słów o serwisie

Czasami bywa tak, że nasza szczoteczka elektryczna nie działa już tak jak powinna i potrzebuje małego serwisu.

Dokładnie! Tak samo jest z oknami.

Pod wpływem ciężaru, czynników atmosferycznych, ruchów tektonicznych, okna ulegają rozregulowaniu. Możemy to zaobserwować gdy odczuwamy opór i niepokojące dźwięki podczas otwierania i zamykania. Wtedy potrzebna jest wizyta serwisanta, który sprawi, że nasze okno wróci do ładu i będzie bezproblemowo służyło przez długie lata!