Przejdź do treści
Montaż okien zimą - Katowice, Siemianowice Śląskie
Strona główna » Montaż okien zimą?

Montaż okien zimą?

Montaż okien zimą- czy to jest możliwe?

Nastaje zima, dni są coraz krótsze, temperatury niższe, a nasze okna wołają o wymianę. W dalszej części artykułu dowiesz się, czy jest możliwy montaż okien zimą, czy jednak trzeba poczekać do wiosny!

W jednym z naszych artykułów (możesz go zobaczyć TUTAJ) pisaliśmy o tym, że kupując nawet najdroższe okno świata, nie będziemy z niego zadowoleni jeżeli nie będzie ono prawidłowo zamontowane. 

Dla przypomnienia, jednym z kluczowych elementów prawidłowego montażu jest uszczelnienie przestrzeni między oknem, a wnęką. Najpopularniejszym środkiem jest pianka montażowa. To właśnie ona, w głównej mierze, decyduje o tym, czy montaż okien zimą jest możliwy.

Standardowe pianki montażowe, zachowują swoje parametry, gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 5 stopni Celsjusza. Czy to oznacza, że montaż poniżej tej temperatury jest niemożliwy? 

Na całe szczęście nie! W okresie zimowym, korzystamy ze specjalistycznych pianek, dedykowanych na rynek wschodni, które zachowują swoje właściwości do temperatury -25 stopni Celsjusza! 

Zatem czy można montować okna zimą?

Technicznie- oczywiście tak! Jedynie warto się zastanowić, czy nie przeszkadza nam całkowite ochłodzenie mieszkania na czas montażu, zwłaszcza gdy np. przebywa w domu małe dziecko czy też starsza osoba. Warto wtedy zastanowić się nad “chwilową, jednodniową, przeprowadzką” lub terminem wiosennym. Oprócz o klientów, dbamy także o dobro naszych montażystów, dlatego gdy temperatury osiągają nieprzyjemne wyniki, staramy się dobierać terminy montażu tak, aby każdy był zadowolony.