Przejdź do treści
Jak podwyższyć wartość nieruchomości
Strona główna » Jak zwiększyć wartość nieruchomości i zyskać więcej klientów

Jak zwiększyć wartość nieruchomości i zyskać więcej klientów

Chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość i szukasz sposobu na podniesienie jej wartości w oczach klienta? Pokażę Ci w poniższym artykule jak realnie możesz podnieść wartość nieruchomości oraz wynegocjować lepsze warunki finansowe dzięki wymianie okien.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak znacząco podwyższyć cenę sprzedaży/najmu stosunkowo niskim kosztem.
 • jaki wpływ na wartość nieruchomości ma wymiana okien.
 • na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien.

Wymiana okien - jaki ma wpływ na wartość nieruchomości?

Sprzedaż lub najem mieszkania, domu czy też innej nieruchomości stanowi nie lada wyzwanie w obecnej sytuacji gospodarczej. Coraz wyższe ceny wszystkich produktów, nieproporcjonalne do zarobków, droższe kredyty i niepewność przyszłości nie sprzyjają  łatwym transakcjom. Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na podjęcie inwestycji, mających na celu przedstawienie klientowi wartości, które przekonają go do podpisania umowy. Jedną z nich jest wymiana okien.

Dlaczego warto to rozważyć i pójść śladem innych inwestorów, którzy zdecydowali się na taki krok? Ponieważ stosunkowo niskim kosztem:

     • poprawisz izolację termiczną i akustyczną.
     • nadasz wnętrzu nowoczesnego wyglądu.
     • obniżysz rachunki za ogrzewanie.
WPŁYW WYMIANY OKIEN NA WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Poprawa izolacji termicznej i akustycznej

Jeżeli chcesz przyciągnąć nowych potencjalnych klientów Twoja nieruchomość musi być ciepła i cicha. To absolutna podstawa! Stare, nieszczelne okna, które pozwalają usłyszeć odgłosy z zewnątrz przy zamkniętych skrzydłach zdecydowanie będą działać na Twoją niekorzyść. 

Obecnie sprzedawane okna mają dużo lepsze parametry niż te, które były dostępne parę lat temu. Nawet podstawowy profil, jak np. Knipping 70, może diametralnie poprawić izolację termiczną i akustyczną.

Warto upewnić się w jakim stanie technicznym są Twoje okna i dokonać ich przeglądu, korzystając z firm, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i sprzęt. Jest szansa, że gruntowny serwis przywróci Twoje okna do stanu niemalże fabrycznego.

Nadanie wnętrzu nowoczesnego wyglądu

Wyobraź sobie sytuację, kiedy Twój klient wchodzi do pomieszczenia i już na wstępie witają go śnieżnobiałe okna lub w okleinie dopasowanej kolorystycznie do aktualnych trendów. To postawi Cię na wygranej pozycji i droga do podpisanej umowy jest znacznie krótsza.

Jeśli Twoim produktem jest nieruchomość już urządzona, nic nie stoi na przeszkodzie aby dopasować od A do Z okna wraz z roletami do wnętrza, które starannie zostało przez Ciebie zaplanowane. W budynkach wolnostojących z pewnością duże wrażenie zrobią duże stałe szklenia i okna przesuwne typu PSK lub HST.

Obniżenie rachunków za ogrzewanie

Jeżeli zależy Ci na oszczędności w rachunkach za ogrzewanie, wymiana starych okien na nowoczesne i energooszczędne to absolutna konieczność!

Dzięki nim Twoja nieruchomość będzie dużo lepiej izolowana, a Twój klient zaoszczędzi sporo pieniędzy, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

Dlaczego tracić pieniądze na straty ciepła z powodu starych okien, skoro możesz od razu zainwestować w energooszczędne?

Wymiana okien - na co zwrócić uwagę?

1. Wybór odpowiedniego materiału

Okna drewniane, PCV czy aluminiowe? Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, warto więc dokładnie przeanalizować ich właściwości i dostosować je do swoich potrzeb.

2. Wybór odpowiedniego stylu

Warto zadbać o to, aby nowe okna pasowały do stylu i charakteru nieruchomości, co wpłynie na jej estetykę i ostatecznie na Twoje wrażenie i Twoich klientów.

3. Wybór odpowiedniego producenta i wykonawcy

Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i gwarancję, co zapewni nam spokój i pewność, że inwestycja będzie na długo opłacalna. Dużym atutem jest także własna obsługa serwisowa firm zajmujących się stolarką otworową.

podsumowanie

Wymiana okien to inwestycja, która może wpłynąć na wartość nieruchomości na wiele sposobów. Poprawa izolacji termicznej i dźwiękowej, jak również poprawa estetyki okien niezaprzeczalnie zwiększą atrakcyjność nieruchomości i przyciągną potencjalnych kupców.

Przed podjęciem decyzji o wymianie okien warto dokładnie przeanalizować kwestie związane z wyborem materiału, stylu, producenta i wykonawcy, aby inwestycja była na długo opłacalna.