Przejdź do treści
Strona główna » Jak chronić się przed komarami ?

Jak chronić się przed komarami ?

Od paru tygodni zalewają nas w Internecie informacje, że mamy do czynienia z plagą komarów. Oczywiście, bez tych artykułów sami doszlibyśmy do takiego wniosku szukając w sklepie odpowiednich produktów, drapiąc swędzące bąble i słysząc za uchem specyficzny dźwięk BZZZZZ. Jak się chronić przed owadami i zwiększyć komfort życia w domu? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie 🙂 

Bardzo lubię spać przy otwartym oknie, zwłaszcza latem gdy temperatury z dnia na dzień pobijają nowe rekordy… Każdej nocy zamiast cieszyć się chłodnym nocnym powietrzem, zakrywałem się kołdrą aby nie zostać pogryzionym przez komary. Od kiedy zamontowałem moskitiery ramkowe w oknach, problem zastąpiła radość i spokojniejszy sen!

Pan Andrzej

Poznaj przeciwnika przed walką

Wygląd komara raczej jest wszystkim znany ale czy wiedzieliście, że:

  1. Komary są na Ziemi dłużej niż ludzie? Występowały już w okresie Jurajskim, więc dinozaury także miały takie problemy z nimi jak my 🙂 
  2. Pierwsze dni swojego życia spędzają w wodzie– jeziora, rzeki, mokradła itd. Maj był dosyć deszczowy, więc już możemy domniemać skąd ta plaga 🙂 
  3. Gryzą nas jedynie samice. To one potrzebują naszej krwi aby móc złożyć jaja, samce zadowalają się nektarem kwiatowym. 
  4. Życia komara jest krótkie. Samce żyją ok. 10 dni, samice- 7 tygodni. Oczywiście jeżeli wczesniej nie zostanie spożyty przez rybę, ważkę, Jaskółkę czy też Jeżyka (ten ptak w ciągu dnia potrafi zjeść nawet 20 000 komarów!)

Jak się chronić przed komarami?

Bardzo popularne są moskitiery rzepowe przyklejane do ramy okiennej, jednak każdy kto z nich korzystał wie, że lubią się one odklejać i nie spełniają swojej funkcji jednocześnie przysparzając nam irytację. Od wielu lat nasi klienci bardzo sobie chwalą moskitiery ramkowe. Jest to produkt trochę droższy od wspominanych wcześniej rzepowych, ale dzięki solidnej konstrukcji jest to zakup na długie lata.  Taka moskitiera składa się z:

  • aluminiowej ramki, kolorem dopasowanym do okien,
  • siatki (której kolor także możemy wybrać), 
  • haczyków, za pomocą których montujemy ją do naszych okien

Taka konstrukcja skutecznie chroni nas przed wszelakimi owadami oraz pozwala na swobodne zdjęcie jej np. na czas mycia okna lub okres zimowy. Wiele osób decyduje się także na jej montaż ze względu na posiadane koty, aby uniemożliwić im ucieczkę z domu. Poniżej parę zdjęć jak to wygląda w praktyce:

Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup moskitier ramkowych do naszego mieszkania, w firmie Oknasilesia. Zapłaciliśmy za jedną około 120 zł i czekaliśmy 2 tygodnie. Opłacało się! Solidny i bardzo praktyczny produkt.

Pani Ania

Jak zamówić?

Zakup moskitiery ramkowej wiąże się z bardzo dokładnym pomiarem posiadanego okna. Aby mieć pewność, że produkt będzie idealnie dopasowany oferujemy bezpłatny i niezobowiązujący pomiar. W celu umówienia się, prosimy o kontakt (od pn-pt w godzinach 9-17), który znajdziecie TUTAJ.